Farebný KARIM RASHID

 

Pre spoločnosť GRUND navrhol kolekciu kobercov KOLOR MY WORLD a koberce

"Náš život sa môže významným spôsobom pozdvihnúť, keď zažijeme krásu, pohodlie a výnimočnú užitočnosť v jednom." Hovorí Karim Rashid, tvorca kolekcie s príznačným názvom Kolor My World.

Dizajnér egyptského pôvodu vyrastal v&nbspKanade a nakoniec zakotvil v&nbspNew Yorku, mekke moderného dizajnu. Karim Rashid je nepochybne jedným z najplodnejších dizajnérov svojej generácie. Na svojom konte má viac ako 3 000 výrobkov, za ktoré získal 2 čestné doktoráty a viac ako 300 rôznych ocenení. Jeho diela sú súčasťou stálych expozícií v galériách po celom svete.

Karimovou fascináciou, pohonom a&nbspvôľou je zachytávanie zážitkov. Jeho dielo sa stalo jednoduchým vyjadrením symbolického jazyka, ktorý ho formoval a&nbspktorý zase formoval jeho za posledných 20 rokov.

Pre dnešný svet, ako ho vníma on, vymyslel výstižný termín Digipop. Úvahy o digitálnom svete by však nemali postrádať ľudský rozmer. Nemala by byť oddelená od schopnosti autentického zážitku. Dnešný svet, akokoľvek poháňaný digitálnymi dátami, si musí zachovať svoju jemnosť, ľudskosť a príjemnosť. O to sa Karim Rashid snaží vo všetkom, čo vytvorí.